Czym jest biznes odpowiedzialny społecznie?

Od początku istnienia projektu wydawnictwa przyświecał nam jeden cel. Stworzyć pierwszą redakcję w Polsce tworzoną tylko przez osoby z niepełnosprawnościami. Nasz zespół pracuje w pełni zdalnie w domowych warunkach dając z siebie 100% zaangażowania w rozwój budowanych przez nas serwisów.

Wydawnictwo wspiera więc usamodzielnienie i poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych. Udowadniamy, że do swojej pracy podchodzimy w sposób profesjonalny i odpowiedzialny. Przez nasze zaangażowanie chcemy szerzyć ideę zatrudniania osób niepełnosprawnych, nie tylko jako specjalisty, ale również świetnego partnera w biznesie.

Jakie problemy rozwiązujemy?

Na początek kilka faktów. 71 procent specjalistów HR przyznaje, że stan zdrowia bywa powodem odrzucenia kandydata do pracy. Widzimy brak zrozumienia po stronie pracodawców, zarówno na poziomie mikro- i małych firm, jak i większych przedsiębiorstw. Są pewne stereotypy, że takie osoby będą non stop na zwolnieniu lekarskim, nie będą się angażować w pracę zespołu, tacy pracownicy będą mało efektywni, będą rodzić konflikty (źródło: Arkadiusz Pączka, zastępca dyrektora generalnego, Pracodawcy RP).

Zdaniem ekspertów poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy można osiągnąć wyłącznie przez skorelowanie kilku istotnych czynników. Jednym z nich jest zmiana nastawienia samych pracodawców. Równe istotne są zmiany na rynku pracy, dopuszczające elastyczne godziny pracy lub pracę zdalną, co umożliwiałoby łączenie życia zawodowego z leczeniem.

Stąd naszą polityką zatrudnienia w której pierwszeństwo mają osoby niepełnosprawne chcemy udownić, że można w ten sposób budować biznes. Jednocześnie obalamy wszelkie mity wśród pracodawców i kwestionujemy nieprawdziwe argumenty, będące często powodem odrzucenia kandydata do pracy ze względu na jego stan zdrowia.

Przedsiębiorstwo społeczne a biznes

Jako przedsiębiorstwo medialne działamy jak każdy inny biznes i cele finansowe są integralną częścią założen projektu. Jednak jesteśmy przekonani, że można pogodzić biznes i organizację przyjazną społecznie. Priorytety wydawnictwa jako biznesu są równoznaczne z osiągnięciem pozytywnych wyników finansowych, a zyski z działalności gospodarczej pozwolą nam realizować ambicje tworzenia miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. W ten sposób chcemy rozwiązywać istotny problem społeczny poprawiając jakość życia osób, które z góry są na gorszej pozycji jako kandydata do pracy.

Z pomocą fundacja

Aby szerzyć ideę społecznego biznesu powołaliśmy fundację Work 4 Life, której zadaniem jest pomagać innym firmom w Polsce w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Mówiąc krótko chcemy łączyć pracowników z pracodawcami. My doskonale wiemy jak osoby z niepełnosprawnością mogą być cennym pracownikiem, niezwykle zmotywowanym w codziennych wyzwaniach zawodowych, wykształconym i posiadającym niezbędne kwalifikacje i umiejętności. Naszym zadaniem jest wyróżnić te cechy dla potencjalnych pracodawców.

Fundacja specjalizuje się przede wszystkim w zakresie budowania kwalifikacji zawodowych przydatnych w szeroko pojętym internecie – obsługa portali internetowych, prowadzenie kanałów firmowych w mediach społecznościowych, obsługa serwisów pod kątem SEO/pozycjonowania, pisanie postów i artykułów, tworzenie tekstów marketingowych, zarządzanie kampaniami marketingowymi oraz prace programistyczne od tworzenia prostych aplikacji po budowę funkcjonalnych stron internetowych.

Chcesz poznać naszą pracę w praktyce? Wejdź na nasze strony przekrojfinansowy.pl i przekrojsportowy.pl.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.